سالهاست كه استقلال تنهاست
سالهاست كه استقلال تنهاست
قطعا امید بازیکنان و هوادارانی که این سال‌های سخت را با صبر و تحمل و بردباری به امروز رساندند این است که لیگ برتر ایران در "شرایط برابر" برای همه تیم‌ها و باشگاه پیگیری شود و عوامل و عناصر بی‌تخصص و کینه‌توز جایگاهی در بدنه مدیریتی ورزش کشور و باشگاه‌ها نداشته باشند. به این معنا که تخصص باید حرف اول و آخر را در انتصابات ورزشی بزند.

اکبر رستمی‌نیا/صاحب امتياز و مدير مسئول؛

باشگاه استقلال تهران با بیش از هفت دهه قدمت و اصالت، اکنون سخت‌‌ترین دوران و شرایط را پشت سر می‌گذارد و حدود هفت سال است که با روی کارآمدن بدخواهان در بدنه دولت و نیز مدیریت غیراصولی و غیرتخصصی در بدنه باشگاه، روزگار تاسف‌بار و غم‌انگیزی را تجربه می‌کند.
علاوه بر حضور کینه‌توزان و بدخواهان استقلال در پست‌های ارشد دولت، تغییرات پی‌درپی در هیات مدیره و مدیریت کادر فنی این باشگاه نیز مزید بر علت شد تا چنین وضعیتی برای تیم پرطرفدار و محبوب استقلال تهران رقم بخورد.
قطعا امید بازیکنان و هوادارانی که این سال‌های سخت را با صبر و تحمل و بردباری به امروز رساندند این است که لیگ برتر ایران در “شرایط برابر” برای همه تیم‌ها و باشگاه پیگیری شود و عوامل و عناصر بی‌تخصص و کینه‌توز جایگاهی در بدنه مدیریتی ورزش کشور و باشگاه‌ها نداشته باشند. به این معنا که تخصص باید حرف اول و آخر را در انتصابات ورزشی بزند.
تخصص و نگاه حرفه‌ای آنچنان اهمیت دارد که شهید گرانقدر و والامقام، مصطفی چمران درباره آن معتقد است: “می‌گویند تقوا از تخصص لازم‌تر است، آن را می‌پذیرم، اما معتقدم آنکس که تخصص ندارد و کاری را می‌پذیرد، بی‌تقواست”. همچنین با در نظر گرفتن توصیه موکد حضرت علی علیه‌السلام به رعایت تقوای الهی، می‌توان نتیجه گرفت که امروز پذیرفتن مسئولیت بر اساس تخصص در همه حوزه‌ها از جمله ورزش، عین تقواست و آنهایی که مسئولیت دولتی، غیردولتی و باشگاهی را می‌پذیرند، اگر تخصص نداشته باشند بی‌تقوا هستند. این دسته از افراد بی‌تخصص و بی‌تقوا هم منابع کشور و بیت‌المال را هدر می‌دهند و در راستای منافع گروهی خود هزینه می‌کنند و هم بخش‌های حرفه‌ای از جمله فوتبال حرفه‌ای و باشگاه‌های بزرگ و اصیلی همچون استقلال تهران را به مسیرهای سخت و غیرمنصفانه می‌کشانند.
در این فرصت ضمن عرض تبریک به رییس‌جمهور منتخب و آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان، انتظار و امید می‌رود که به زودی و با آغاز به کار دولت آیت‌الله رئیسی، شاهد تغییرات اساسی و ریشه‌ای در مدیریت ورزشی کشور و باشگاه‌ها باشیم و عدالت و برابری و مساوات در کنار تخصص و نگاه حرفه‌ای بر فوتبال و ورزش کشور حاکم شود.