فرهاد مجیدی نقطه ضعف بزرگ فوتبال ایران را نشان داد
فرهاد مجیدی نقطه ضعف بزرگ فوتبال ایران را نشان داد
فرهاد مجیدی در بخشی از بیانیه جنجالی اش به شفاف سازی در خصوص دستیار ایتالیایی اش پرداخت و دلایلی که مانع از حضور او در تهران شده را بازگو کرد.

به گزارش سایت رسمی استقلال جوان، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شب گذشته در بیانیه‌ای تند انتقاداتی را علیه مدیریت باشگاهش مطرح کرد که این بیانیه جریانی جدید پیرامون این باشگاه ایجاد کرد. 

مجیدی در بخشی از این بیانیه به عدم توافق نهایی با دستیار ایتالیای پرداخته و در این آیتم عنوان داشته است؛ «برای قرارداد دستیار ایتالیایی به من می‌گویند باید بندی در قراردادش باشد که حق شکایت به دادگاه کاس را نداشته باشد! یعنی از همین روز اول به طرف مقابل پالس می‌دهند که پولت را نمی‌دهیم و حق شکایتم نداری! خب چرا خیالشان را راحت نمی‌کنند و یک کلام نمی‌گویند که نمی‌خواهیم این کار را انجام بدهیم؟»

مجیدی به نکته‌ای صحیح اشاره می‌کند و به درستی دست روی نقطه ضعف چند سال اخیر باشگاه استقلال و یا بهتر است بگوییم فوتبال ایران می‌گذارد.

گویا در فوتبال ایران که استقلال یکی از ارکان و یکی از نمادهای اصلی آن است این رویه تبدیل به عرف و قانون نانوشته‌ای شده که هر فردی با باشگاهی قرارداد بست، باید پولش را از طریق شکایت بگیرد.

اگر این ادعای مجیدی درست باشد، معنی‌اش این است که مدیریت استقلال از هم اکنون با دیدگاه ندادن حق و حقوق مربی خارجی قصد استخدام او را دارد که به قول مجیدی؛ «به طرف مقابل پالس می‌دهند که پولت را نمی‌دهیم و حق شکایت هم نداری».

در همه سالهای اخیر از مشتریان همیشگی کمیته انضباطی فیفا و دادگاه عالی ورزش، باشگاه‌های ایرانی از جمله همین استقلال پرسپولیس بودند و بارها باشگاه‌های ایرانی در این دادگاه‌ها محکوم شده و بارها نیز جرائم مختلفی از جمله بسته شدن پنجره نقل و انتقالات محصول رسیدگی به پرونده شاکیان در این دادگاه‌ها بوده است. این روشنگری و شفاف سازی فرهاد مجیدی نشان می‌دهد باشگاه‌های ما از ابتدا با رویکرد عدم پرداخت حق و حقوق خارجی‌ها در موعد مقرر آنها را استخدام می‌کنند.