شاهرخ بیانی: دربی حذفی خیلی حساس تر از دربی های دیگر است/بهترین لژیونرهای آسیا در تیم ملی ایران هستند
شاهرخ بیانی: دربی حذفی خیلی حساس تر از دربی های دیگر است/بهترین لژیونرهای آسیا در تیم ملی ایران هستند
ملی پوش سابق کشورمان گفت: با اینکه عراق تیم خیلی خوبی دارد، اما ایران بهترین لژیونرهای آسیا را دارد و پیروزی بر عراق برای ما بسیار محتمل است.

به گزارش سایت استقلال جوان، شاهرخ بیانی ملی پوش سابق فوتبال ایران در این خصوص اظهار داشت: بازیکنان تیم ملی رفته رفته به هماهنگی لازم رسیدند و اسکوچیچ هم که بدون بازی تدارکاتی راهی این مسابقات شده بود، حالا به شناخت نسبتاً خوبی از بازیکنان دست یافته و ترکیب مورد نظرش را هم شناسایی کرده است.

هافبک سابق تیم ملی ایران گفت: بازی‌های ایران و عراق از قدیم هم برای هر دو تیم حساس بود و حتی این حساسیت را در بازی‌های باشگاهی به چشم می‌خورد. اما نمی‌دانم چرا این حساسیت‌ها در سالهای اخیر بیشتر شده و عراقی‌ها با انگیزه‌های دو چندانی مقابل تیم‌های ایرانی بازی می‌کنند. با اینکه با توجه به نتایج به دست آمده بازی برای عراق تشریفاتی شده، اما شک نکنید آنها با همه ظرفیت خود در این بازی به میدان خواهند آمد، چون پیروزی مقابل ایران برای آنها مهم است.

وی اضافه کرد: اتفاقاً بر خلاف خیلی‌ها به نظر من این بازی برای ما سخت‌تر شده چون حالا عراقی‌ها بدون استرس با همه توان مقابل ما بازی می‌کنند.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: البته این به منزله ناامید کردن تیم ملی نیست. این درست که عراقی‌ها تیم خیلی خوبی دارند و بازیکنان بزرگی در آن بازی می‌کنند، اما به نظر من به لحاظ دارا بودن بازیکنان باتجربه و بین‌المللی، ایران بهترین تیم آسیاست. در تیم ما به قدری بازیکنان بین‌المللی با کیفیت حضور دارند که با کمی غلو شاید بتوان از آنها به عنوان نسل طلایی یاد کرد. امیدوارم بازی با عراق ختم به خیر شود چون با این تیم در دور بعدی بازی‌ها امید زیادی برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ داریم.

کاپیتان پیشین آبی پوشان در خصوص قرعه کشی دربی و دیدار دوباره استقلال و پرسپولیس گفت: دربی به خودی خود حساس است و وقتی حذفی می‌شود این حساسیت خیلی بیشتر می‌شود. تاریخ برگزاری دربی حذفی مشخص نیست و باید به صورت تخصصی در زمان خودش صحبت کرد. باید دید نزدیک به تاریخ برگزاری شرایط دو تیم از نظر فنی به چه شکل است و تیم‌ها امکان استفاده از همه بازیکنان شان را دارند یا خیر.

بیانی تاکید کرد: با توجه به اینکه کار استقلال در لیگ بسیار دشوار شده، ارزش و اهمیت جام حذفی برای ما خیلی بیشتر شده و پیروزی در این بازی بسیار مهم است که امیدوارم بچه‌های ما به این هدف خود برسند.