استادیوم خالی؛ شهر آورد خیالی
استادیوم خالی؛ شهر آورد خیالی

نود و ششمین شهر آورد تیمهای بزرگ پایتخت تا دقایقی دیگر در استادیوم خالی آزادی برگزار می شود. ورزشگاهی که خاطرات زیادی از بازیهای پر شمار دو تیم را در‌خود‌خلق کرده ‌و با فریاد و هیاهوی کر کننده تماشاگران قرابت دیرینه ای دارد . اما کرونا که آمد جدال سرخآبی ها هم تبدیل به یک […]

نود و ششمین شهر آورد تیمهای بزرگ پایتخت تا دقایقی دیگر در استادیوم خالی آزادی برگزار می شود. ورزشگاهی که خاطرات زیادی از بازیهای پر شمار دو تیم را در‌خود‌خلق کرده ‌و با فریاد و هیاهوی کر کننده تماشاگران قرابت دیرینه ای دارد . اما کرونا که آمد جدال سرخآبی ها هم تبدیل به یک مسابقه معمولی و دور از هیجان و سر زندگی سابق شد.شهر آورد در روز های کرونایی هیچ شباهتی به آن رقابت هیجان انگیز و پور شور دو تیم ندارد.

فوتبال از تماشاگرانش اعتبار می‌گیرد. همانها که در بازیهای یورو به ورزشگاه ها رفتند و پیروزی علم و دانش و مدیریت درست برابر این ویروس منحوس را جشن‌گرفتند اما اینجا در‌چنین وضعیت تاریکی ، همچنان سرگرم فوتبال و پیگیر اخبار شهر آورد بودن کمی غیر طبیعی جلوه می کند!

فوتبال ورزشی ست با علاقمندان پر شمار که بخش عمده ای از‌مردم‌ ما را به خود مشغول کرده است. مردمی که غالبا طرفدار استقلال و پرسپولیس بوده و با شادی و شکوه و افتخار تیم های محبوبشان اوج می‌گیرند . مردمی که سالیان سال با‌ حضور یکصد هزار نفری شان ‌در ورزشگاه آزادی چشم فوتبالدوستان دیگر کشورها را‌ گرد کرده و همواره خالق یکی از پر تماشاگر ترین رویداد های ورزشی دنیا بوده اند اما این روزها در اوج مشکلات و گرفتاری های معیشتی و اقتصادی که ترس و واهمه از ابتلا به کوبید هم به آن اضافه شده است باید در خانه و اگر لطف اداره برق شامل حال شان شود از پای گیرنده های تلویزیونی به تماشای بازی مهم و سنتی پایتخت بنشینند!

شهرآورد امروز علیرغم همه تلاشی که در رسانه های رسمی ‌‌و مجازی صورت‌می‌گیزدفاصله زیادی با آن روزهای پر تب ‌و تاب گذشته و استادیوم مملو از تماشاگر دارد.این بازی اگرچه در پایان سند صعود یک تیم به نیمه نهایی جام‌حذفی را صادر می کند حسرت سکوهای خالی آزادی داغ هر فوتبالدوست اهل دلی را تازه خواهد کرد.

  • نویسنده : سید مهدی فاطمی